T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İSTANBUL / FATİH - Çapa Fen Lisesi

Haberler

Haz

Diploma İşlemleri

Haz

Okul İçi Halı Saha,Basketbol,Voleybol Turnuvalarımız 

Haz

Türkiye Matematik Yarışmasında  (TMY) 9. Sınıf öğrencilerimizden  Abdussamet Güngör ve Ahmet Sefa Çakır Gümüş Madalya, 11. Sınıf öğrencimiz Zeynep Serra Güneri Bronz madalya  kazanmıştır.  Öğrencilerimizi kutluyor ve başarılarının devamını diliyoruz.

Ayrıca; 7. Ulusal Tales Matematik Yarışmasında 10. Sınıf  öğrencimiz Ahmet Salih Çiçek Türkiye 6. sı olmuştur. Öğrencimizi tebrik ediyor ve kutluyoruz.

Haz

Haz

İstanbul Bilim Olimpiyatları madalya töreninde:

12.sınıflardan Zeynep Sert Biyoloji alanında Bronz madalya,12 . sınıflardan Hasan Tabak Fizik alanında Gümüş madalya,11. sınıflardan Zeynep Serra Güneri Matematik alanında Bronz madalya kazanmıştır. Öğrencilerimizi ve emeği geçen öğretmenlerimizi tebrik ederiz.

Haz

Çapa Fen Lisesi 174. Dönem öğrencilerimize 20.05.2022 tarihinde yapılan Mezuniyet Töreni ile veda ettik. Öğrencilerimizi sevgiyle uğurluyor, Çapa ailesi olarak gurur duyuyoruz.Mezuniyet törenimizde emeği geçen başta okul müdürümüz Fatih Boyracı olmak üzere okul idaremiz, öğretmenlerimiz ve öğrencilerimize teşekkür ediyor, nice mezuniyetlerde buluşmayı diliyoruz.

Nis

Öğrenci ve öğretmenlerimiz sınavların bitişini okulumuzda ve İstanbul'un çeşitli yerlerinde kahvaltı, piknik etkinlikleriyle kutladılar.

Nis

Fatih Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle Rahmetli hocamız Erol Bozkurt hatırasına düzenlenen Suriçi Kupası Satranç Turnuvasında Okulumuz satranç takımı hem bireysel olarak hemde takım olarak İlçe birincisi olmuşlardır.Öğrencilerimizi tebrik ederiz.Başarının tek adresi Çapa Fen Lisesi. Hem akademik başarı hem sportif başarı.

Mrt

Fatih Belediye Başkanı Sayın Mehmet Ergün TURAN okulumuzu ziyaret ederek öğretmen, öğrenci ve Okul Aile Birliğimizle biraraya geldiler.Okulumuzda yapılacak olan çalışmalarla ilgili bilgi aldılar.Ziyaretlerinden ve okulumuza yapacakları katkılardan dolayı kendilerine teşekkür ederiz.

 

Mrt

TÜBİTAK orta öğretim proje yarışmasında Ahmet Taha UÇMAK'IN yaptığı Kimya projemiz Marmara Avrupa bölgesinde 3. Oldu. Öğrencimizi tebrik eder, başarıların devamını dileriz.

Mrt

Çapa 174 yaşında !

16 Mart 1848 tarihinde kurulan Dâr'ülmuallimin' den bu yana eğitimde ışık saçmaya devam eden okulumuzun yeni yaşı kutlu olsun!

Mrt

İstiklâl Marşı'nın kabulünün yıldönümünde öğrencilerimiz Okul Müdürümüz Fatih BOYRACI ile birlikte Mehmet Akif Ersoy' un ve şehitlerimizin kabrini ziyaret ettiler.

Ock

Ock

81 İlden 81 Toprak Projesi kapsamında İstanbul toprağı Çapa'dan gitmiştir.Okulumuz öğrencileri İstanbul ilini temsilen Sarıkamış'a İstanbul toprağı gönderdi.I.Dünya savaşı yıllarında binası hastane, öğrencileri hemşire olarak gönüllü görev alan Çapa bir kez daha tarihi sorumluluğunu yerine getirdi. İki tarih buluştu.Bize bu aziz vatanı bırakan tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz.

Ara

12. Sınıflarla Üniversiteleri ve meslekleri tanıma amacıyla 14.12.2021 tarihinde İstanbul Teknik Üniversitesine gezi düzenlendi.