T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İSTANBUL / FATİH - Çapa Fen Lisesi

Haberler

May

Çapa Fen Lisesi ve Çanakkale Fen Lisesi ile birlikte  yürüttüğümüz 02-05 Mayıs 2023 tarihinde Çanakkale Fen  Lisesindeki Öğren- Uygula, Eğlen-Aktar Projesine 8 öğrenci ve fizik öğretmenimiz Selim MELLEŞ' le birlikte katılım sağlanmıştır. Bu sene projemize Çanakkale Fen Lisesinin kardeş okulu Ankara Güdül Hasan Hüseyin Akdede Fen Lisesi de katılmıştır. Proje kapsamında dört gün saat 9:00-14:00 arası dersler ve deneyler yapılmıştır. Çarşamba ve Perşembe günleri şehrin tarihi turistik yerleri öğrencilerle beraber gezilmiştir.

Nis

Kariyer Günlerimize Milli Savunma Üniversitesi rektör yardımcısı Prof.Dr. Serdar Salman ve üniversitenin değerli eğitimcileri, öğrencileri katılarak öğrencilerimiz ile buluştular. Katılımlarından dolayı kendilerine teşekkür ediyoruz.

Nis

Çapa Fen Lisesi Kariyer Günleri, 26 Nisan'da 17 üniversitenin katılımı ile gerçekleşti.

Mrt

Anadolu Mektebi  Yazar Okumaları Programı "Mustafa Kutlu" Okul Paneli  programımız İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Mucip Kına'nın katılımıyla okulumuzda gerçekleştirildi.

Mrt

16 Mart 1848'de Darülmuallimin  olarak eğitime başladığından bu yana ülkemizi gururla temsil eden ve eğitim camiasında önemli bir yeri olan  okulumuzun yeni yaşı kutlu olsun.

 

https://youtu.be/VbxJasWsric

Ock

Okulumuz müzik öğretmeni kıymetli büyüğümüz Hasan Seven Hocamız hakkın rahmetine kavuştu.Hasan hocamıza Allah'tan rahmet kederli ailesine sabırlar diliyoruz.Çapa ailesinin ve Milli Eğitim camiasının başı sağolsun.

Ock

Ock

İstanbul Bilim Olimpiyatları (İSBO) Bilişim, Matematik, Kimya ve Biyoloji branşlarında birinci aşamayı geçen öğrencilerimiz ve ilgili branş öğretmenlerimizi tebrik ediyor başarılarının devamını diliyoruz.

Ock

30. TÜBİTAK bilim olimpiyatlarında 10. sınıf öğrencimiz Nazlı Pepe biyoloji dalında gümüş madalya almış olup mart ayında yapılacak olan ulusal takım seçme sınavına katılım hakkı kazanmıştır. Öğrencimizin başarılarının devamını dileyerek, biyoloji zümresi öğretmenlerimize teşekkür ederiz.

Ara

TÜBİTAK Lise Öğrencileri Ulusal Öğrenci Kongresi ve Poster Sunumu Yarışması'na 337 okuldan 1213 öğrenci katılmış olup öğrencilerimiz Sibel Yıldırım ve Nazlı Pepe biyoloji öğretmenimiz Dr. Neslihan Bayam danışmanlığında  çevre ve iklim değişikliği alanında başvuru yapan 489 proje arasından ilk 15'e girerek Ankara final yarışmasında okulumuzu başarıyla temsil etmişlerdir. Öğretmen ve öğrencilerimize başarılarının devamını dileriz.

Ara

Danışmanlığını okulumuz  biyoloji öğretmenlerinden Dr.Neslihan Bayam'ın yaptığı; öğrencilerimizden Nazlı Pepe ve Sibel Yıldırım'ın '' Okulumun Ağaçları Ne kadar CO2 Tutuyor'' çalışması TÜBİTAK 2204 poster sunumu yarışmasında Ankara'da yapılacak olan finallere katılma hakkı kazanmıştır. Öğretmenimiz ve öğrencilerimizi tebrik ederiz.

Ara

Milli Eğitim Bakanlığı "OKUL ORTAKLIĞI PROJESİ" kapsamında, ortak okulumuz  Gelibolu Fen Lisesi ile 24 Kasım Öğretmenler Günü Gelibolu ilçe programını ortak sunum olarak gerçekleştirdik.

 

Ara

Çapa Fen Lisesi ile Çanakkale Fen Lisesi'nin ortaklaşa düzenlediği "ÖĞREN-UYGULA-EĞLEN-AKTAR 2022-2023 FİZİK-MATEMATİK BULUŞMASI" kapsamında, 28-30 Kasım 2022 tarihleri arasında Çapa Fen Lisesi ayağında, okulumuz öğrencileri ile Çanakkale Fen Lisesi öğrencileri tarafından çalışmalar düzenlenmiştir.Bu çalışmalar kapsamında okulumuzda misafir olan Çanakkale Fen Lisesi idareci, öğretmen ve öğrencilerine, okulumuz Fizik Öğretmeni Selim MELLEŞ'e, çalışmalarda emeği geçen tüm öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ederiz.

Kas

Çapa ailesi olarak tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım öğretmenler gününü kutluyoruz. Bu öğretmenler günü de her yıl olduğu gibi Çapa ailesinin geçmişten günümüze öğrenci ve öğretmenleri ile bir arada kutlandı.

Kas