T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İSTANBUL / FATİH - Çapa Fen Lisesi

Haberler

Eyl

Toplum Yararına Programlar (TYP)

 •  21.09.2017 tarihinden sonra TYP programlarından herhangi birinde 9 ay süre ile çalışmış bir kişi    TYP ye başvuramaz.

•  TYP kapsamında  çalışacak kişinin  başvuru  tarihinden   önce sigortasız olması gerekmektedir.

Eyl

Başta öğrencilerimiz olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederiz.

Tem


Okul Müdürümüz Sayın Fatih BOYRACI’nın kıymetli annelerinin  vefatını teessürle öğrendik. Değerli büyüğümüze Allah’tan rahmet ve mağfiret, kederli ailesi ve tüm sevenlerine sabr-ı cemil dileriz.

                                        Çapa Fen Lisesi Ailesi

Tem

Çapa 175

Adeta hayatın sıkıntıları üzerinden silindir gibi geçti. Geldiklerinin 3. Haftasında depremle karşılaştı. Kız yurdunun hasar görmesinden sonra bir anda 13 kız evladımız nakil almak zorunda kaldı. Eğitim öğretim hayatına başlamıştık ki Çapa'nın tarih kokan havasını solumaya izin vermeyecek gibi pandemi süreci başladı. Siyah camın arkasında geçen 1,5 yıl. Okullar açılacak mı sorusu gölgesinde eğitim öğretim hayati başladı. Bazen maskeli , bazen mesafeli şekilde başlayan eğitim süreci tam rayına oturdu derken ülkemizi derinden yaralayan 6 Şubat depremi oldu. Gerek pandemi gerekse depremler le dolu bir eğitim dönemi sonunda sınava girdi 175. Dönem öğrencilerimiz. Herşeye rağmen öğrencilerimizi en zor sınavlara hazırladık. Fakat pandemi sürecinde olduğu gibi deprem sürecinde de belirleyici konuların olduğu 2. Dönem konuları çıkartıldı. Bundan sadece biz değil bizimle aynı kulvarda olan okulların öğrencileri de olumsuz etkilendi. Sınavın belirleyici olma özelliği zayıfladı. Bütün bu olumsuzluklara rağmen başarı tablosunun oluşmasında emeği geçen başta öğrencilerimiz olmak üzere, velilerimizi, öğretmenlerimizi, idareci arkadaşlarımızı ve tüm Çapa ailesini tebrik ederiz.

ÇAPA FEN LİSESİ

Tem

LGS-2023 Yerleştirme sonuçları ile okulumuza yerleşen tüm öğrencilerimizi ve ailelerini tebrik ederiz.

2023 Yılı LGS tercihlerine göre okulumuzu kazanan öğrencilerimizin kayıt iş ve işlemleri
14 Ağustos 2023 ile 1 Eylül 2023 tarihleri  arasında ve 10.00 - 12.00 ve 13.00 - 16.00saatleri arasında yapılacaktır. Kayıt ve diğer bilgiler için okulla iletişime (0212 532 42 52) geçilmesi gerekmektedir.

 

OKUL KAYDI İÇİN GEREKLİ BELGELER VE İŞLEMLER;

1. Öğrencilerin yasal velisi anne veya babadır. Bu nedenle öğrencilerin bütün iş ve işlemleri velisi (anne, baba veya yasal temsilcisi) tarafından takip edilir,

2. Kayıt için okula gelmeden önce Öğrenci Kayıt Dosyasıdoldurulacaktır. (İndirmek için tıklayınız.)

3. Öğrencinin kimlik fotokopisi,

4. Öğrenciye ait 4 adet vesikalık fotoğraf (1 adet foto Öğrenci Kayıt Dosyasına yapıştırılacak)

 

PANSİYON KAYDI İÇİN GEREKLİ BELGELER VE İŞLEMLER;

1. “Yatılı okumasına engel hastalığı yoktur” ibaresi taşıyan Sağlık Raporu,

2. İkametgâh durumunu gösterir belge (E-Devlet uygulaması üzerinden alınacak)

3. Pansiyon Dilekçesi ve Taahhüt Senedi (İndirmek için tıklayınız.)

4. Öğrenci-Veli Pansiyon Sözleşmesi (İndirmek için tıklayınız.)

 

Haz

2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı Kapanış Töreni okulumuz konferans salonunda gerçekleşti.

 İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan programın açış konuşmasını Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenimiz Dilek Küçük  yaptı.Her kademede derece alan öğrencilerimize ve emekli olacak öğretmenlerimize plaketleri verildi.

Törenimiz Okul Müdürümüz Fatih BOYRACI'nın konuşmasıyla sona erdi.

Ardından karneler dağıtıldı.

Tüm öğrencilerimize sağlıklı ve verimli bir tatil diliyoruz.

May

Çapa Fen Lisesi ve Çanakkale Fen Lisesi ile birlikte  yürüttüğümüz 02-05 Mayıs 2023 tarihinde Çanakkale Fen  Lisesindeki Öğren- Uygula, Eğlen-Aktar Projesine 8 öğrenci ve fizik öğretmenimiz Selim MELLEŞ' le birlikte katılım sağlanmıştır. Bu sene projemize Çanakkale Fen Lisesinin kardeş okulu Ankara Güdül Hasan Hüseyin Akdede Fen Lisesi de katılmıştır. Proje kapsamında dört gün saat 9:00-14:00 arası dersler ve deneyler yapılmıştır. Çarşamba ve Perşembe günleri şehrin tarihi turistik yerleri öğrencilerle beraber gezilmiştir.

Mrt

Anadolu Mektebi  Yazar Okumaları Programı "Mustafa Kutlu" Okul Paneli  programımız İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Mucip Kına'nın katılımıyla okulumuzda gerçekleştirildi.

Ock

İstanbul Bilim Olimpiyatları (İSBO) Bilişim, Matematik, Kimya ve Biyoloji branşlarında birinci aşamayı geçen öğrencilerimiz ve ilgili branş öğretmenlerimizi tebrik ediyor başarılarının devamını diliyoruz.

Ock

30. TÜBİTAK bilim olimpiyatlarında 10. sınıf öğrencimiz Nazlı Pepe biyoloji dalında gümüş madalya almış olup mart ayında yapılacak olan ulusal takım seçme sınavına katılım hakkı kazanmıştır. Öğrencimizin başarılarının devamını dileyerek, biyoloji zümresi öğretmenlerimize teşekkür ederiz.

Ara

TÜBİTAK Lise Öğrencileri Ulusal Öğrenci Kongresi ve Poster Sunumu Yarışması'na 337 okuldan 1213 öğrenci katılmış olup öğrencilerimiz Sibel Yıldırım ve Nazlı Pepe biyoloji öğretmenimiz Dr. Neslihan Bayam danışmanlığında  çevre ve iklim değişikliği alanında başvuru yapan 489 proje arasından ilk 15'e girerek Ankara final yarışmasında okulumuzu başarıyla temsil etmişlerdir. Öğretmen ve öğrencilerimize başarılarının devamını dileriz.

Ara

Milli Eğitim Bakanlığı "OKUL ORTAKLIĞI PROJESİ" kapsamında, ortak okulumuz  Gelibolu Fen Lisesi ile 24 Kasım Öğretmenler Günü Gelibolu ilçe programını ortak sunum olarak gerçekleştirdik.

 

Ara

Çapa Fen Lisesi ile Çanakkale Fen Lisesi'nin ortaklaşa düzenlediği "ÖĞREN-UYGULA-EĞLEN-AKTAR 2022-2023 FİZİK-MATEMATİK BULUŞMASI" kapsamında, 28-30 Kasım 2022 tarihleri arasında Çapa Fen Lisesi ayağında, okulumuz öğrencileri ile Çanakkale Fen Lisesi öğrencileri tarafından çalışmalar düzenlenmiştir.Bu çalışmalar kapsamında okulumuzda misafir olan Çanakkale Fen Lisesi idareci, öğretmen ve öğrencilerine, okulumuz Fizik Öğretmeni Selim MELLEŞ'e, çalışmalarda emeği geçen tüm öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ederiz.

Kas

Çapa ailesi olarak tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım öğretmenler gününü kutluyoruz. Bu öğretmenler günü de her yıl olduğu gibi Çapa ailesinin geçmişten günümüze öğrenci ve öğretmenleri ile bir arada kutlandı.

Kas